Avys aprengia ir pamaitina…

Lietuvos avių augintojų asociacija, minėdama organizacijos veiklos 25-metį, spalio 5 d. Bimbirių ūkyje, Molėtų r. pakvietė savo narius, draugus, socialinius partnerius ir mokslininkus į Avių šventę – mugę. Nepaisant į sinoptikų grasinimus dėl pliaupiančio lietaus, Bimbirių ūkyje nuo ryto švietė saulė, o skambantis Sauliaus Petreikio kerdžiaus rago gaudesys pasveikino visus susirinkusius į Avių šventę – mugę. Lietuvos avių augintojų asociacija kiekvienais metais rengia tokio pobūdžio tradicinę parodą „Avis aprengs ir pamaitins“, tačiau šį kartą norėjosi Avių šventės – mugės, kad visi Lietuvoje sužinotų, jog Lietuvos avių augintojų asociacija švenčia ir į renginį pakvietė savo narius, draugus, socialinius partnerius, mokslininkus bei kolegas iš Latvijos ir Estijos. Renginio metu vyko tarptautinis forumas „Avininkystės perspektyvos Baltijos regione“, kuriame pranešimus skaitė lektoriai iš Estijos, Latvijos bei Lietuvos. Pranešimai sulaukė didelio renginio dalyvių susidomėjimo, nes juose buvo pasakojama apie šalių patirtį, pasiektus ir siekiamus rezultatus, avių veisimo perspektyvas bei avių priežiūrą.

Sveikinimai ir padėkos

Renginio pradžioje Lietuvos avių augintojų asociacijos 25-rių metų veiklos proga sveikino svečiai tiek iš Lietuvos įvairių organizacijų, tiek atvykę svečiai iš Latvijos bei Estijos. LR Žemės ūkio ministerijos atstovas, Gyvulininkystės ir veislininkystės skyriaus patarėjas Saulius Kunickis pasveikino Lietuvos avių augintojų asociacijos vadovę Gintarę Kisielienę bei tarybos pirmininką Rimantą Kairį, įteikė padėkas Lietuvos avių augintojų asociacijos įkūrėjui Juozapui Mikučiui už ilgametį nuoširdų darbą ir indėlį puoselėjant avininkystę šalyje, buvusiam asociacijos vadovui Žilvinui Augustinavičiui už ilgametį nuoširdų darbą ir indėlį puoselėjant avininkystę šalyje ir Kristinai Milišiūnienei už ilgametį ir profesionalų darbą avių veislininkystės srityje.

LR Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus ir vicepirmininkas Algis Baravykas Lietuvos avių augintojų asociacijos 25-rių metų veiklos proga pasveikino Lietuvos avių augintojų asociacijos tarybos pirmininką Rimantą Kairį bei vadovę Gintarę Kisielienę. Įteikė padėkas jaunajam ūkininkui Evaldui Laucevičiui už Sufolkų veislės avių veisimą ir populiarinimą, Bimbirių ūkio savininkei Kristinai Gražytei-Satkūnei – už aktyvų dalyvavimą Lietuvos avių augintojų asociacijos veikloje ir Vokietijos merinosų veislės avių populiarinimą.

Lietuvos avių augintojų asociacija padėkojo VĮ „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras“ Veislinių gyvulių apskaitos skyriaus vyr. specialistui Adui Praprovui už aktyvų dalyvavimą Lietuvos avių augintojų asociacijos veikloje bei pagalbą avių veislininkystės srityje, asociacijos nariams Mindaugui Brazauskui – už nuoširdų darbą gerinant ir plėtojant Lietuvos juodgalvių avių populiaciją, Nerijui Kisieliui – už nuoširdų darbą gerinant ir plėtojant Lietuvos vietinių šiurkščiavilnių avių populiaciją, Raimondai Van Beers – už Lietuvos juodgalvių bei Tekselių veislių avių veisimą ir populiarinimą bei jaunajam ūkininkui Gintautui Činskiui – už Tekselių veislės avių veisimą ir populiarinimą Lietuvoje.

Sveikintojų gretose buvo Seimo narys, Lietuvos ir Molėtų rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas Petras Čimbaras, Kaimo reikalų komiteto narys, Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika bei VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis.

Ekspozicijos ir avių veislių gausa

Tradiciškai Avių šventėje-mugėje buvo į ką pasižiūrėti. Renginyje dalyviai su dideliu susidomėjimu stebėjo profesionalų vilnos kirpimą žirklėmis, susipažino su Lietuvoje auginamų avių veislių ekspozicija, vyko edukacinės pamokos, kurių metu mažieji savarankiškai galėjo nusivelti darbelius iš vilnos, pažaisti su animatoriu Aviuku Šonu. Galima pasidžiaugti ir šventėje nusidriekusia žemės ūkio technikos ekspozicija, avių augintojams paslaugas bei konsultacijas teikiančių įmonių gausa, prekiautojais avienos mėsos, vilnos bei kailių produkcija. Lankytojai neliko abejingi ėrienos kepimo pamokai bei ragaujamos mėsos skoniui.

Ir akis buvo į ką paganyti – tarp įprastų veislių šįkart buvo demonstruojamos Mėlynųjų tekselių veislės avys, kurios tik šiais metais atvyko į Lietuvą, į „Činskių ūkį“ Telšių rajone. Iš viso buvo demonstruotos 9 veislių avys: Lietuvos vietinės šiurkščiavilnės, Lietuvos juodgalvės, Sufolkai, Vokietijos juodgalvės ir Tekseliai bei jų pirmos kartos mišrūnai, Mėlynieji tekseliai, Vokietijos merinosai, Koburgo lapinės, Ostfryzai.

Renginio metu buvo gausu amatininkų, kurie pristatė ir pardavinėjo savo gamybos darbus. Viena jų, anykštietė Indrė Milašiūtė, prekiaujanti savo rankomis sukurtais papuošalais. Anykščių krašte ūkininkaujantis, buvęs Lietuvos avių augintojų asociacijos vadovas, Žilvinas Augustinavičius į šventę atvežė parodyti savo ūkyje auginamas Vokietijos juodgalvių veislės avis ir jų mišrūnus. Taip pat renginiui nebuvo abejingi ir kiti Anykščių krašto ūkininkai, atvykę į Avių šventę-mugę.

Diena prabėgo kaip akimirka. Buvo daug naujų ir senų pažinčių, pokalbių, sveikinimų, šypsenų.

Gintarė Kisielienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *