Priimamos paraiškos paramai grynaveisliams gyvūnams įsigyti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skelbia paraiškų priėmimą dėl planuojamų įsigyti grynaveislių veislinių gyvūnų pirkimo dalinio kompensavimo. VMVT informuoja, kad pateikti paraiškas galima jau nuo šiandien. Norintys įsigyti grynaveislių ūkinių gyvūnų ir gauti dalinį kompensavimą, paraiškas ir kitus dokumentus gali teikti nuo 2022 m. rugsėjo 26 d. iki 2022 m. spalio 25 d.

Bus kompensuojama iki 30 proc. grynaveislių ūkinių gyvūnų pirkimo kainos, bet ne daugiau kaip:

  • už grynaveislį aviną reproduktorių – 200 Eur,
  • už grynaveislę avį – 65 Eur.

Grynaveislės avys turi priklausyti veislei, kurios veisimui Lietuvos Respublikoje VMVT yra patvirtinusi veisimo programą, ir turi būti įrašytos į atitinkamos avių kilmės knygos pagrindinį skyrių. Ir avys, ir avinai turi būti įvertinti ne žemesne nei pirmąja klase (perkamos iš kitų šalių grynaveislės avys ir avinai turi būti įvertinti tik aukščiausia klase, avinai turi atitikti pirmąją ir antrąją skrepi ligos rezistentiškumo grupę). Avys turi būti iki pirmosios vados.

Daugiau informacijos čia: https://vmvt.lt/naujienos/priimamos-paraiskos-paramai-grynaveisliams-gyvunams-isigyti?fbclid=IwAR0cuUdUr3udnH3vRvC0WTltVnt2W0iqp5wx5o-XLZJVKUNrsUoyJFYPo7Q

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *