Įspūdžiai iš gyvulininkystės parodos SOMMET DE L‘ELEVAGE 2021

Spalio 5-8 d. Prancūzijoje, Clermont-Ferrand mieste vyko viena didžiausių Europoje gyvulininkystės paroda SOMMET DE L‘ELEVAGE 2021. Tai paroda, išsiskirianti lankytojų ir eksponentų gausa – įvairius žemės ūkio produktus ir paslaugas pristatė 1500 įmonių. Parodoje eksponuojami 2000 gyvulių neleidžia suabejoti, kad Prancūzija yra viena stipriausių Europos šalių gyvulininkystės kontekste. Lankytojų akį čia traukė išskirtinės kokybės gyvūnai avininkystės, mėsinės ir pieninės galvijininkystės paviljonuose. Šiemet didžiulis dėmesys skirtas Aubrakų veislės galvijams.

Avininkystės sektoriuje buvo eksponuojama apie 20 avių veislių, kurių dauguma yra išveistos ir auginamos Prancūzijoje. Prancūzijos avių augintojai didelę veislių įvairovę aiškina tuo, kad Prancūzijos teritorija yra didelė, su nevienodomis sąlygomis ir žemės derlingumu. Būtent todėl, kiekviename regione yra naudojamos skirtingos avių veislės, kurios geriausiai prisitaiko prie esančių sąlygų. Net 3 veislės (Suffolk, Ile de France, Texel), eksponuotos avininkystės paviljone yra veisiamos Lietuvoje. Šių veislių veisimo programas vykdo Lietuvos avių augintojų asociacija.

Taip pat pristatytas avininkystės sektoriaus inventorius bei inovacijos. Prancūzijos žemės ūkio ministerijos inovacijų centras pristatė inovatyvių produktų prototipus (bandos valdymo ir skirstymo sistemas, sveikatingumo monitoringą, skenavimą, žolynų stebėjimus ir t.t.). Vietos avių augintojai džiaugiasi, kad inovacijų kūrimas ir diegimas yra remiamas Prancūzijos žemės ūkio ministerijos bei įtraukiami jauni technikos universitetų studentai, kurių rankose atsidurs ateities inovacijos.

SOMMET DE L‘ELEVAGE 2021 žavi parodoje organizuojamų veiklų įvairove:

  • Tiek ūkininkai, tiek veterinarijos gydytojai savo žinias galėjo pagilinti 70 seminarų, kurie organizuojami parodos vietoje.
  • Vyko gyvūnų pasirodymai, veislių pristatymai ir čempionatai bei aukcionai.
  • Didžiulis maisto paviljonas, leidžiantis išbandyti skirtinguose Prancūzijos regionuose gaminamus patiekalus.
  • Lankytojams, atvykusiems iš užsienio organizuojamos pusės dienos išvykos į avininkystės, galvijininkystės ūkius, penėjimo ir genetinės kokybės nustatymo stotis. Šiemet lankytojai per 4 parodos dienas galėjo rinktis iš 17 galimų išvykų.

SOMMET DE L‘ELEVAGE – tai renginys, kurį rekomenduojame aplankyti kiekvienam gyvulininkystės entuziastui!

SOMMET DE L‘ELEVAGE 2021 video nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *